Büyükşehirlerde harita değişti! İşte 31 Mart yerel seçim sonuçlarının şifreleri…

Türkiye’de 61 milyon 441 bin 880 seçmen, yerel yöneticilerini belirlemek için sandık başına gitti. Seçim sonuçları haritadaki renklere de yansıdı. İşte büyükşehirlerde oluşan son durum…

03:18 01 Nisan 2024

AK PARTİ 12 BÜYÜKŞEHİRDE KAZANDI

Resmi olmayan sonuşlara göre AK Parti’nin büyükşehir belediye sayısı 12 oldu. AK Parti; Kocaeli, Sakarya, Samsun, Ordu, Trabzon, Konya, Kayseri, Erzurum, Malatya, Kahramanmaraş, Hatay ve Gaziantep’ten birinci parti olarak zaferle ayrıldı.

 

03:19 01 Nisan 2024

CHP 4 BÜYÜKŞEHİR DAHA EKLEDİ

CHP; İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Muğla, Adana, Mersin, Aydın, Çanakkale ve Tekirdağ’a, Bursa, Balıkesir, Manisa ve Denizli’yi de ekledi. Hatay’da ise AK Parti ile CHP arasındaki kıran kırana yarış yaşandı. DEM Parti Van, Mardin ve Diyarbakır’ı alırken, YRP Şanlıurfa’da sürprize imza atarak ipi göğüsledi.

03:20 01 Nisan 2024

YENİ TABLO

Seçim sonuçlarının ardından Türkiye geneli İl Genel Meclisi üyeliği tablosu böyle oluştu.


03:21 01 Nisan 2024

ERDOĞAN’DAN YEREL SEÇİMLERLE İLGİLİ MESAJ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçim sonuçlarına ilişkin AK Parti Genel Merkezi’nde açıklamalarda bulundu. 31 Mart yerel seçim sonuçlarını değerlendiren Erdoğan, ‘Milletin sandıkta verdiği mesajları en isabetli, en objektif şekilde akıl ve vicdan terazimizde tartarak gerekli adımları mutlaka atacağız’ dedi.

Haberin Devamı

03:22 01 Nisan 2024

MURAT KURUM: MİLLETİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ

Cumhur İttifakı İBB adayı Murat Kurum yerel seçim sonuçlarının ardından açıklamada bulundu. Kurum, “Yine sokakta, milletimizin yanında olacağız. Milletimiz bizi nerede görmek istiyorsa orada olacağız ve hemşerilerimiz için Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Haberin Devamı

03:23 01 Nisan 2024

ÖZGÜR ÖZEL’DEN YEREL SEÇİM AÇIKLAMASI

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Seçim sonuçları göstermiştir ki bugün seçmen yeni bir siyasetin kurulmasına karar verdi. Bugün seçmen 22 yıllık Türkiye fotoğrafını değiştirmeye, ülkemizde yeni bir siyasi iklime kapı aralamaya karar verdi” dedi.

Haberin Devamı

03:22 01 Nisan 2024

İMAMOĞLU: SEÇİLEN SEÇİLENE SAYGI GÖSTERECEK

Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde gayri resmi sonuçlara göre yeniden İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, Saraçhane’de konuştu. İmamoğlu, “İstanbul’da milletin parasının millete verildiği dönem başladı. Partizanlık bitti, yok. Liyakat var, adalet var. Dayanışmacı halkçı belediyecilik var. Dedi ki seçmen; bu anlayış kazanmaya devam edecek” dedi.

Haberin Devamı

03:23 01 Nisan 2024

‘MANSUR YAVAŞ BELEDİYECİLİĞİ TESCİLLENMİŞTİR’

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, “Bir demokrasi yarışı verilmiş, Ankaralının helal oylarıyla tüm Türkiye’de ‘Mansur Yavaş Belediyeciliği’ tescillenmiştir” dedi.

Haberin Devamı

Canlı Anlatım Özeti

  • AK PARTİ 12 BÜYÜKŞEHİRDE KAZANDI
  • CHP 4 BÜYÜKŞEHİR DAHA EKLEDİ
  • YENİ TABLO
  • ERDOĞAN’DAN YEREL SEÇİMLERLE İLGİLİ MESAJ
  • MURAT KURUM: MİLLETİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ
  • ÖZGÜR ÖZEL’DEN YEREL SEÇİM AÇIKLAMASI
  • İMAMOĞLU: SEÇİLEN SEÇİLENE SAYGI GÖSTERECEK
  • ‘MANSUR YAVAŞ BELEDİYECİLİĞİ TESCİLLENMİŞTİR’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir